Święto Sportu Szkolnego.

W dniu 21.06.2017 odbyło się w naszej szkole Święto Sportu Szkolnego. Nauczyciele wychowania fizycznego pani  K.Bartosik, pan W.Bartosik  wraz z Samorządem Uczniowskim przygotowali i poprowadzili różnego typu konkurencje sportowe.

Formuła dnia była inna niż w latach poprzednich. Postanowiliśmy, że konkurencje będą śmieszne, tak aby każdy uczeń mógł wystartować niezależnie od swojej sprawności fizycznej. Bawiliśmy się również na poważnie, gdyż odbył się Turniej Piłki Siatkowej, o Puchar Dyrektora Szkoły. Do turnieju zgłosiło się 12 drużyn, które rozgrywały mecze w dwóch grupach. Mecze rozgrywano w systemie pucharowym, co oznacza, że drużyna wygrana przechodzi do dalszej części rozgrywek, a przegrana odpada. Mecze były bardzo wyrównane i zacięte, a ostateczne wyniki wyglądały następująco:

I mce zajęła klasa 3a

II mce – klasa 1a

III mce – klasa 2a

Nagrodami oprócz Pucharu były dyplomy i owoce: arbuzy i melony.

Konkurencje towarzyszące turniejowy to:

Rzut Beretem

I mce – J. Tomaszewski kl 2a z wynikiem 22,70 m

II mce – P. Poliński kl 2d  z wynikiem 19m

III mce – D. Kaszubski kl 2a z wynikiem 18m

Rzut Jajkiem

I mce kl 2d z wynikiem 36

II mce kl 3a z wynikiem 33

III mce kl 1a z wynikiem 28

Bieg ze związanymi nogami

I mce wśród klas I zajęła klasa 1b

I mce wśród klas II zajęła klasa 2a

I mce wśród klas III zajęła klasa 3a

Nagrodami były kosze z owocami dla zwycięskich drużyn.

Za najlepszy doping sportowy została nagrodzona klasa 3e.

W przerwie pomiędzy meczami czas umilały dziewczęta tańczące na co dzień w zespole Arabeska w składzie: Oliwia Kupis kl 1d, Weronika Jakubowiak kl 3b, Weronika Pokora 3a, Natalia Jaworska 3a. Dziękujemy im za profesjonalne przygotowanie występu.

Dziękujemy nauczycielom, którzy pomagali w sędziowaniu: A.Zalewskiej, M.Jamie, J.Tomaszewskiej.

Dziękujemy uczniom za zabawę i do zobaczenia w kolejnym roku.