Świętowaliśmy dzień liczby PI oraz obchodziliśmy Dzień Matematyki.

Marzec to miesiąc MATEMATYKI!!!

Z tej okazji nasza szkoła na wiele sposobów próbuje przybliżać zalety tego jakże ważnego, choć niekoniecznie łatwego przedmiotu.

14 marca to w kalendarzu Dzień Liczby PI. Z tej okazji uczniowie poznali lepiej tę niezwykłą liczbę. Nauczyciele matematyki przygotowali pokazy i pogadanki na ten temat. Ponadto w tym roku po raz pierwszy współnie ze Stowarzyszeniem Doskonalenia i Rozwoju 4improve świętowaliśmy Dzień Matematyki. W kilku klasach rozegrano Quizy matematyczne pod hasłem "Matematyka od kuchni". Uczniowie rywalizowali w zespołach, rozwiązując proste zadania matematyczne. Mamy nadzieję, że ta forma pracy przypadła uczniom do gustu, a matematyka okazała się wcale nie tak trudna.

Kontynuując obchody miesiąca matematyki, 15 marca dziewiętnastu uczniów weźmie udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym - Kangur. Trzymamy kciuki za uczniów biorących udział w tym konkursie.