Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

Wycieczka szkolna w góry!!!

W Tatry!!!!

Taka propozycja wyjazdu stała się realna gdy prężna grupa 40 osób wyraziła chęć wyjazdu, w którym wzięli udział uczniowie z klas 2c, 2d, 3d, 7a, 7c pod opieką p. A. Szewczyk, A. Zalewskiej, p. B. Treli i  p. R. Kaczmarka.  Z utęsknieniem zaczęliśmy odliczać dni, aż nadszedł długo wyczekiwany 15 maj.

15 maja o godzinie 6.55 siedzieliśmy już w autokarze i po powitaniu przez panią przewodnik i pana kierowcę wyruszyliśmy w drogę, aby jak najszybciej dotrzeć do naszego celu, Białki Tatrzańskiej.

Pierwszym punktem naszej wyprawy był Ojcowski Park Narodowy. Na liście zwiedzania były Ruiny Zamku w Ojcowie,  Zamek na Piaskowej Skale oraz Maczuga Herkulesa.

Do Białki Tatrzańskiej dotarliśmy około godziny 18.00. Zaraz po przybyciu i zakwaterowaniu podziwialiśmy piękne widoki z naszych okien. Zjedliśmy kolację i mieliśmy czas na odpoczynek.

Po pierwszej nocy w nowym miejscu wszyscy o godz. 8.00  stawiliśmy się na pysznym śniadaniu, po naładowaniu akumulatorów wyruszyliśmy na pierwszą wycieczkę.  Całodniowa wycieczka do Morskiego Oka była zaplanowana na ten właśnie dzień.  Spotkaliśmy się z tatrzańskim przewodnikiem  Panią Ewą, która zapewniła nam atrakcje na cały dzień. A dzień okazał się wyczerpujący, choć warty włożonego wysiłku. Po drodze  obejrzeliśmy Słynne Wodogrzmoty Mickiewicza- wodospad utworzony na  Białym Potoku oraz podziwialiśmy przepiękne widoki Tatr Wysokich. Wyprawa trwała około  7 godzin  wraz z odpoczynkiem w schronisku.  Pogoda nas nie rozpieszczała i  schodziliśmy z Morskiego Oka w strumieniach deszczu.

Dzień kolejny to piesza wycieczka do Doliny Kościeliskiej -najbardziej popularnej, znanej, atrakcyjnej i  jednej z najliczniej odwiedzanych  tatrzańskich dolin. Dolina Kościeliska tworzy długi i głęboki wąwóz skalny, o długości ok. 9 kilometrów. Dnem wąwozu płynie  uroczy Kościeliski Potok.   Mieliśmy także okazję  przejście wąwozem Kraków. Dzień zakończył się relaksem w basenach termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej. Jak najbardziej  dzień został zaliczony do bardzo udanych i kolejny raz warty widoków tatrzańskich.

Nasz ostatni dzień w Tatrach to już zupełny relaks w Zakopanem,  gdyż przed nami siedmiogodzinny powrót do domu. Po obfitym śniadaniu i spakowaniu bagaży wyruszyliśmy do Zakopanego by poszaleć na Krupówkach. Nasza przygoda w Tatrach zakończyła się o godzinie 13.00,  gdy już wszyscy byliśmy w autokarze.

Około godziny 21.30  wszyscy szczęśliwie dotarliśmy do Zduńskiej Woli , gdzie na każdego  czekali stęsknieni rodzice.

Podczas tej wycieczki mogliśmy się wiele nauczyć oraz zobaczyć dużo pięknych zakątków Polski. Poznaliśmy uroki Tatr, Zakopanego.  Wycieczka i opowieści przewodników  pokazały nam jak w naszym kraju jest pięknie i że warto tutaj mieszkać i zwiedzać jego zakątki.

Autor: p.A. Szewczyk