Informacja dotycząca danych osobowych przetwarzanych na stronie internetowej szkoły w związku wejściem w dniu 25 maja 2018 r nowych przepisów w tym zakresie (RODO)

Administratorem danych osobowych przetwarzanych na tej stronie jest Szkoła Podstawowa nr 5  w Zduńskiej Woli, ul. Łaska 84. Dane osobowe i wizerunek są przetwarzane w celu publikowania na stronie internetowej szkoły informacji dotyczących funkcjonowania szkoły, informacji dla rodziców, informacji o udziale uczniów w konkursach, wycieczkach, osiągnieciach sportowych, naukowych i innych zdarzeniach związanych z  funkcjonowaniem szkoły.

Dane osobowe są przetwarzane na podstawie wcześniej udzielonych zgód rodziców lub opiekunów prawnych, które mogą być w każdej chwili wycofane poprzez przesłanie na adres gimn2@poczta.fm stosownych dyspozycji. Każda osoba, która udzieliła zgody na przetwarzanie danych osobowych ma prawo dostępu do swoich danych oraz prawo ich sprostowania. Dane osobowe przetwarzane na stronie internetowej są powierzone na podstawie umowy firmie Szkolnastrona. PI S.C.U. Marcinkowska, A. Marcinkowski, Szkolna Sp. Z.o.o.z siedzibą w Częstochowie, ul Warszawska 52, z którą Szkoła Podstawowa nr 5 zawarła umowę o świadczenie usług, której przedmiotem jest w szczególności hosting, czyli utrzymanie na serwerze plików i udostępnianie graficznego projektu strony www wraz z systemem informatycznym służącym do zarządzania treścią strony internetowej.

Każda osoba, która wyraziła zgodę na przetwarzanie danych osobowych ma także prawo wniesienia skargi do organu nadzoru PUODO z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2 w przypadku uznania, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych.